Choď na obsah Choď na menu
 


 

Obrázok

Alison Taylor Swift sa narodila vo Wyomissing PA. Taylor má modré oči, blond vlasy. Narodila sa 13. decembra 1989. Keď mala 10 rokov, začala spievať na karaoke súťažiach, festivaloch a veľtrhoch, a tiež začala písať svoje vlastné pesničky. Jej babička bola profesionálna operná speváčka, ale Taylor sa vydala smerom ku country. Inšpirovali ju LeAnn Rimes, Patsy Cline, Dolly Parton, rovnako ako Dixie Chicks a Shania Twain. Ako 11-ročná sa vybrala do Nashvilu v nádeji, že predá veľké množstvo jej demo nahrávok, a prekoná tak rekord. To sa jej nepodarilo.V tom istom roku spievala národnú hymnu na U.S. Open, ktorou postavila takmer celé hľadisko na nohy.

 

V 12. si Taylor kúpila gitaru a naučila sa písať vlastné piesne. Jej rodina často cestovala do Nashvilu, aby tam predávala jej hudbu, a Taylor tam napísala s miestnymi textármi niekoľko piesní. Po niekoľkých rokoch sa presťahovali blízko Hendersonville, Tenn. Neskôr Taylor podpísala zmluvu s vydavateľstvom Big Machine Records a vydala debutový album Taylor Swift, s populárnym hitom Tim McGraw.

 

So svojou piesňou číslo 1 Our Song vo veku 18 rokov dostala po piaty krát do Billboard magazínu.

11. novembra 2008 vyšiel jej druhý album  Fearless . Teraz v roku 2009 sa Taylor vydá na jej prvé turné, kde naštívy 52 miest v USA a v Kanade.

 

Taylor chodila s mega hviezdou Joe Jonasom, ktorý sa s ňou po telefóne rozišiel za 30 sekúnd. Toto ju inšpirovalo k napísaniu songu Forever and Always.

 

(http://www.taylor-swift.estranky.sk/)